piątek, 8 stycznia 2010

Integracja ruchów społecznych w krajach wschodniej i zachodniej Europy


Zaproszenie


Stowarzyszenie ATTAC, wraz z Polskim Forum Społecznym, zaprasza na międzynarodową konferencję:


Rola ATTAC w Europejskim i Światowym Forum Społecznym


Integracja ruchów społecznych w krajach wschodniej i zachodniej Europy


Konferencja odbędzie się w dniu 14 stycznia 2010 roku (czwartek) o godz. 18.00 w Warszawie. W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o zgłoszenie, po którym prześlemy zaproszenie i więcej informacji. Zapewniamy tłumaczenie polsko – angielskie.


Udział biorą:


I część: Rola ATTAC w Europejskim i Światowym Forum Społecznym:Ewa Ziółkowska (przewodnicząca ATTAC Polska) – otwarcie konferencji i wprowadzenie, „Sytuacja ATTAC w Polsce”


Aurelie Trouve (przewodnicząca ATTAC Francja) - „ATTAC we Francji, Europie i w świecie – dziesięć lat działalności”


Alexandra Strickner (ATTAC Austria) - „ATTAC a Europejskie Forum Społeczne”


Hugo Braun – (ATTAC Niemcy) - „Ruch związkowy a ATTAC i Forum Społeczne”


Łukasz Markowski - moderacjaII część: Integracja ruchów społecznych w krajach wschodniej i zachodniej Europy:Maria Szyszkowska (przewodnicząca Pacyfistycznego Stowarzyszenia Wolnej Myśli) - „Upadek wartości w wyniku ogólnoświatowej dominacji neoliberalizmu i doktryny własności prywatnej”.


Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi, Koalicja Polska Wolna od GMO) - „"Szanse i zagrożenia polskiej wsi. Jaka przyszłość polskiego rolnictwa w czasach patentowania odmian nasion i zwierząt, genetycznie modyfikowanych upraw, niszczących życie środków chemicznych?"'


Andrzej Radzikowski (wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych) - „Ruch związkowy jednym z gwarantów interesów pracowniczych”.

Andrzej Chwiluk (przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce) - „Jak Unia Europejska i międzynarodowe federacje związkowe widzą perspektywę zabezpieczenia interesów świata pracy w obliczu kryzysu i dalszej dominacji neoliberalizmu”.


Ryszard Bugaj (ekonomista, publicysta) - „Alternatywy ekonomiczne wobec neoliberalizmu, dokąd zmierza świat w sensie modelu ekonomicznego”.


Andrzej Ziemski – moderacja...Podczas debaty istnieje możliwość zaprezentowania swojej organizacji społecznej lub związkowej, poza politycznymi, oferujemy także miejsce na materiały informacyjne. Prosimy o zgłoszenia osoby zainteresowane.


Prosimy o potwierdzenie udziału. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Kawiorski, piotr.kawiorski @ gmail.com , tel. 602 25 77 33.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz